• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?


            Web tasarım, kurumların veya kişilerin kimlikleri yansıtmak için, internet ortamında, yazılım kurallarına göre oluşturulan, görsel verilerdir. Web tasarımı, hayal gücüne göre tasarlanabilir. Web tasarımının kalitesi, firmaların sanal alemde, en yüksek seviyelere çıkmasına neden olur. Veri tabanı ile oluşturulan web siteleri, öncelikle planlaması yapılmalıdır. Nasıl bir web sayfası düşünülüyorsa, öncelikle tasarlanmalı daha sonra uygulamaya geçilmelidir. Böylece, en iyi web tasarımları oluşturulacaktır.


 Web Tasarımının Önemi


            Web tasarımı, günümüz firmaların ve kurumların vaz geçemediği iletişim aracı haline gelmiştir. Bunun nedeni, 7'den 70'e hemen hemen herkesin, , internet sayfalarında gezinmesinden kaynaklanmaktadır.


            Web Tasarım çalışması ile müşterilerine sesli, görüntülü ve yazılı bir şekilde ulaşabiliyorlar. Bir mağazada saatlerce gezerek görebilecekleri ürünleri, müşteriler, cep telefonlarından dakikalar içerisinde satın alacakları malzemeleri gezebiliyorlar. Web tasarımına eklenen ödeme seçenekleri sayesinde, bir dokunuşla, beğendiniz malı satın alıp, kargo ile sipariş edebiliyorsunuz.


            Bir yol kenarında açılan bir firmaya, o yol kenarından geçen insanlardan başkası uğramayacaktır. Ancak bir Web sitesi ile milyonlarca insana ulaşma fırsatınız var. Mekânların ve mesafenin önemi kalmayacak. Yenilikler, reklam filmleri, reklam fotoğrafları, anında yayınlanabilecektir.


             Bir fotoğrafla, büyük bir fabrikanın reklamını yapmanız mümkün. Mesai saati kavramı olmayacağından, günün her saatinde, web sitenizi ziyaret edebilirler. Web Tasarım şeklinin, ilgi çekici olması ile ziyaret sayısı da artacaktır. Profesyonel Web tasarımı, Google sıralamasını zorlaması ile satış ve reklamınız artacaktır. Böylece kariyer sahibi bir firmanız olacaktır.


            Web Tasarım çalışmasını, işinin ehli tasarımcılara yaptırmak, internette rekabet etmeniz için önemlidir. Tasarımın ilgi çekici ve kullanışlı olması, web sitesi kurallarına göre yapılmasına bağlıdır. Fiyat bakımından biraz yüksek olan bu uygulamalar, uzun vadede, Web sitenizi yükseklere çıkaracaktır. Seo çalışmaları ile yeni verilerin yüklenmesi ve sıralamada yükseklere çıkabilirsiniz.