• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Seo Optimizasyon

Seo Optimizasyon


Seo Ne Demektir?


            Açılımı search engine optimization'dur. Arama motoru optimizasyonu işlerine verilen addır. Google gibi arama motorlarında, üst sıralarda hatta ilk sıralarda yer almak için, yapılan çalışmalardır. Anahtar kelimelerin çok dikkatli kullanılması gerekir. En çok tercih edilen anahtar kelimeler tespit edilmelidir. Böylece en etkili çalışmaları meydana getirebilirsiniz.


            Google, kopya verileri kullanan siteleri, arama motorunda alt sıralara göndermektedir. Verileri kopya olmayan siteler ise, üst sıralara çıkmaktadır. İnternet dünyasının sürekli yenilenmesi hedeflenen bu çalışma ile siteler, seo çalışmaları ile üst sıralara çıkma yarışına girmişlerdir. Web sitesi yaptırmak yetmiyor. Bir de bu sitenin arama motorunda ilk sıraları zorlaması gerekir. Aksi halde ziyaretçi sıkıntısı yaşanır.


 Seo Optimizasyon Çalışmasının Rotası


            Seo Optimizasyon çalışmalarında hile yapıldığında, Google bunu kısa sürede fark etmektedir. Bu hilenin cezası ise, sitenizin veri tabanından kaldırılmasıdır. Bu nedenle, seo işinde dürüst olmak gerekir. Seo Optimizasyon işinin en önemli noktası, özgün veri transferidir. Kopyala yapıştırdan ziyade, özgün fotoğraflar ve yazılar, sizi üst sıralara çıkarır. Tabi bu bir kaç saatte olacak bir iş değildir. Sabırlar, kopya olmayan veri yüklemeye devam etmek gerekir.


             Diğer bir Seo Optimizasyon çalışması da, site içeriğinin zenginleştirilmesidir. Anahtar kelimenin özenle seçilmesinden sonra, ziyaretçilerin sıkça sitenizi ziyaret etmesi için, zengin bir içerik hazırlamanız gerekir. En iyi url adresi seçilmelidir. Böylece, url ismi akılda kalır. Tıtle kısmındaki başlık da çok önemlidir. Bu başlık, arama motoruna yansıyan anahtar kelime ile aynı olmalıdır.


             Seo Optimizasyon çalışması, Web sayfasının, ziyaretçilere ulaşması için yapılan bir iştir. Bu işi en iyi şekilde yapan seo firmaları, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasına yardımcı olmaktadır. Ziyaretçilerine en iyi şekilde ulaşmak isteyen firmalar, web tasarımı için gerekli işlemleri yaptırması gerekir.