• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Sunucu Hosting

Sunucu Hosting

            Hosting


            Hosting, sunucularda, web sayfanız için ayrılan kısma denir. Sunucu hosting hizmetleri ise, veri alış-verişinin yapılmasıdır. Bu hizmetler, ücretlidir. Aylık veya yılık ücret ödersiniz. Hosting firmaları, sizin için sunucudan yer alırlar. Hızlı bir internet, sunucunun size vereceği MB ve gerekli programlar, bu iş için kullanılacak olan materyallerdir.


             Hosting İşleminde Önemli Unsurlar


            Bilgisayarınızın hızı, sunucunun hızı ve yüklediğiniz materyalin cinsi, web sitenizin geç ya da erken açılmasına neden olabilir. Flash player gibi veriler, fotoğraf gibi verilere nazaran daha geç açılır. Yavaş bir internette çalışmanız veya modeli düşük bir bilgisayarda çalışmanız, çalışmalarınızı etkiler.


             Sunucu Hosting Hizmetleri, web sitesi hazırlamak için, en gerekli hizmetlerdir. Bu hizmet çok önemli bir hizmettir. Veri alış verişi için kullanılır. Siteler için sunucularda yer almak ve bu sitenin diğer internet siteleri ile iletişimi, sunucu hosting hizmetleri kapsamına girmektedir. Hosting alırken size belli bir megabayt alan verilir. Bu alan alma işi, ücretlidir. Ne kadar büyük alan satın alırsanız, o kadar para ödersiniz.


             Yeterli alan almanın faydası ise, e-mail ve buna benzer veri alışverişinde sıkıntı yaşanmamasıdır. Eğer küçük alan alınırsa, veri alış verişinin sağlıklı olması, zamanla mümkün olmayacaktır. Çünkü veri alış verişi için ayrılan alan küçük tutulmuştur. Diğer bir önemli noktada, sitenin veri tabanının, sunucuyu desteklemesidir. Böylece, gerekli olan uyum sağlanmış olur. Veri tabanı çok geniş bir hal almıştır. İş başvuru formları gibi, çalışmaları destekleyen uygulamalar yapılmıştır.


             Sunucu Hosting Hizmetleri, web siteleri konusunda vazgeçilmez hizmetlerdir. Veri alış verişi, ödemeler, başvuru formları gibi işlemlerde, sunucu hosting hizmetlerinin önemli bir payı vardır. Çünkü bu hizmetlerde, sunucu ve site uyumu çok önemlidir. Böylece, sağlıklı veri alış - verişi sağlamış olursunuz.