• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Özel Yazılım

Özel Yazılım

            İş dünyasında yazılım


            Özel Yazılım hizmeti, firmaların çalışmalarında gerekli olan bir yazılımdır. Bir emlakçı düşünün, sürekli gayrimenkul araştırması yapar ve bu araştırmaları kategorilere ayırır. Bu ayırma işlemi, saatlerini alabilir. Hangi müşterinin hangi gayrimenkulü aradığını tespit etmek için, listeler yapar ve bu listeler zamanını alır. Müşteriler telefonda, kendisi için bulduğu gayrimenkulleri sıralamasını ister. Tabi listelerden bulduğu gayrimenkulleri sunarken epey ter döker.


            Bu örnekte olduğu gibi, bütün bu listeleme ve gruplama işi için yapılan ve bilgisayarda özel yazılım diliyle hazırlanan programlara yazılım denilmektedir. Müşterinin isteğine göre yazılım ise, özel yazılım kategorisine girmektedir. Emlakçı örneğinde, bütün arama ve listeme işlerini düzenleyecek, aradığı müşteriyi veya gayrimenkulü anında görüntüleyecek bir program yapıldığında, özel yazılım işlemi gerçekleşmiş olacak.


            Özel Yazılımın Faydaları ve Sonuçları


            Özel Yazılım ile iş dünyasında saatlerce hesap yapmaktan kurtulursunuz. Toplama, yüzde hesaplama, müşteri ismini arama, müşteri ile ilgili malzemeleri arama gibi birçok karışık işlem, özel yazılımla düzenli hale getirilmektedir. Kısacası yazılım ile klasörler dolusu belgeleri karıştırmak zorunda kalmazsınız.


            Onlarca liste yapmak zorunda kalmazsınız. Saatlerce matematik hesabı yapmak zorunda kalmazsınız. Bilgi ve belge arama, dosyalama, kayıt yapma ve daha birçok kolaylıklar, Özel Yazılım hizmeti ile mümkün olmaktadır.


            Özel yazılım hizmeti ile işleriniz yolunda gidecektir. Karışıklık olmayacak, aradığınızı bulacaksınız. Özel yazılım işlerinde, çok kapsamlıdır. Siz sadece nasıl bir program istediğinizi belirleyeceksiniz. İsteğinize göre programlama, özel yazılım uzmanlarınca, kısa zamanda üretilecektir.


             İnternet ve bilgisayar çağında, özel yazılım kullanmadan hareket etmek, hızlı çağımızda, işlerin yolunda gitmesini engelleyecektir. İnsanoğlu, yaratıldığı günden bu güne kadar, hayatını sürekli programlamıştır. Program yaparken pratik yolları aramıştır. Günümüzde ise, firmaların işleyişinde, yazılım çok etkilidir. Bütün hayatımızı kaplayan yazılım dünyasından habersiz kalmamak gerekir.