• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Web Sitesi Neden Yaptırılır?
Web Sitesi Neden Yaptırılır?

Web Sitesi Neden Yaptırılır?

Web siteleri günümüz de birçok alan için kullanılmaktadır. İnsanların günlük vakitlerinin büyük kısmını bu sitelere ayırmaları web sitelerini de hem kazanç olarak hem hit olarak olumlu yönden etkilemektedir.


            Web siteleri bu dönemde yukarıda belirttiğimiz gibi önemli o bir gelir kapısı haline geldi. Bir web sitesi neden yaptırılır? sorumuzun da cevabı burada yatıyor. İnsanlar artık web sitelerini kazanç sağlamak için yaptırıyorlar. Peki, bu kazanç nasıl sağlanmaktadır? Web siteleri açıldığı alan ile ilgili(oyun, sağlık...) içerikler barındırır.


            Bu içerikler ziyaretçilerin ilgisini çeker ve ziyaretçiler siteye sürekli aralıklarla giriş yapar. Bu girişlerden site sahibi hit kazanır. Kazandığı hitler sitesindeki reklamlar ile birlikte tekrardan kendisine bir gelir kaynağı olarak geri döner. Reklamlar sitede üst alt sağ veya sol kısım da karma olarak bulunabilir. Reklamların sitelerde fazla olması site sahibinin reklam geliri olarak hedefini yüksek tutması anlamına da gelebilir.


            ​Başka bir web site türü olan E-ticaret siteleri ise direkt olarak yani yukarıda belirttiğim sitelerden farklı olarak dolaylı olmaksızın satış yaparak para kazandırma amaçlı kurulan sitelerdir. Bu tür siteler de site sahibi sitede belirli ürünlerin ilanını verir ve satışa koyar ürün ile alıcı arasındaki bağ görevini görür ve buradan kazanç sağlar. Günümüz de e-ticaret siteleri hızla artmaktadır.


            Ülkemiz de e-ticaret sektörü 2015 yılından bu yana %20 gelişim göstermiştir. Bu gelişim natif olarak adlandırdığımız internetten kazanç sisteminin öncüsü olmuştur. Elektronik eşyalardan evcil hayvanlara, giyimden sağlığa milyonlarca ürün bu siteler üzerinden kargo yolu ile müşterilere gönderilmekte bu gönderimler de belirli komisyonlar alınmaktadır. Bu alışverişler yapılmadan önce site iyi seçilmeli ve güvenli olunduğundan emin olmalısınız.


            Yukarıda belirttiğimiz gibi web siteleri çoğunlukla kazanç sağlamak için yaptırılır. Ufak da olsa başka amaçlar için de yaptırılabilir. Mesela bilgi veya görsel paylaşımı yapmak, herhangi bir konuda forum açmak bunlardan bazılarıdır.