• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Internette Hangi Siteler Guvenilir Degildir?
Internette Hangi Siteler Guvenilir Degildir?

Internette Hangi Siteler Guvenilir Degildir?

İnternette Hangi Siteler Güvenilir Değildir?


            Teknoloji dünyasının gittikçe geliştiği artık her alanda aktif olduğu küçük dünyamızın daha da küçüldüğü ve mesafelerin artık sorun teşkil etmediği bu çağda, canı gönülden hizmet edenler ve gerçekten müşterilerine hizmet götürüp ahlakıyla ticaretini alışverişini yapanların yanında kişi hak ve özgürlüklerine saygı duymayan başkasının mallarını gayrimeşru yollarla kendi mülkiyetine aktaran art niyetli bir diğer deyişle hırsızlarda bulunmaktadır. Sahte hesaplar ile insanları kandırıp ya banka hesaplarını ele geçirmekte ya da sattıkları ve vadettikleri ürünleri değil de oyuncak veya boş kutu göndermektedirler.


            Avantajları olduğu gibi dezavantajlarının olduğu bu sanal dünyada sahtecilikten korunmanın elbette çok yolu bulunmaktadır. Bu korunma yollarının en başında kesinlikle kişinin bilindik, tanındık ve daha önce ticaret yapılan ve art niyetli sorunlarla karşılaşılmayan ayrıca izinleri ve resmiyetini kanıtlayan kurum ve sayfalardan ticaretini yapmasıdır.


            İnternet üzerinden alışverişin yapılması gerektiği sitelerin özellikleri hakkında bilgi verdikten sonra internette hangi siteler güvenilir değildir? Sorusuna sayfa ve kurum ismi vermeden fakat dolaylı yoldan hangi sitelerin güvenilir olmadığını çok açık anlayabileceğimiz bazı hususlardan bahsedeceğiz.


            Güvenilir olmayan sitelerin başında tecrübe edilmiş daha önce kandırılmış kişilerin ismen verdiği ve paylaşımda bulunduğu siteler güvenirliğini yitirmiştir çünkü art niyetli yapılan bu girişimler hatadan öte sahtekarlıktır. Ticaret esnasında internet üzerinde satış sözleşmesi imzalatmayan veya bu sözleşmeleri okunmayacak küçük ve gereksiz sayfalarca uzun tutulmuş sözcükler arasına gizlenmiş tuzaklar içeren siteler güvenilir olmamakla beraber iletişime hiçbir şekilde geçme fiilinde bulunmayan ticari sitelerde güvenilir değildir.


            Piyasası normal şartlarda 2000 TL olan ürünleri biz şu sebeplerden dolayı 500 lira gibi %75 indirim yaptıklarını öne süren sitelerde güvenilir değildir. Çünkü bir aldatmacadan öteye geçmeyen bu kurumlar bilindik tanındık markaların isimlerinden esinlenerek ya sonuna bir harf ekleyip ya da başına bir harf ekleyip o isimlere benzetip algıyı oluşturduktan kısacası albenisini oluşturduktan sonra sahtekarlık yoluna gidip insanları daha rahat kandırabilmektedir. Tavsiyemiz tecrübelerin dikkate alındığı ve daha önce art niyetli sorunların yaşanmadığı sitelerden ticaret yapılmasıdır.