• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Modem kurulumu nasıl yapılır?
Modem kurulumu nasıl yapılır?

Modem kurulumu nasıl yapılır?

    Çağımızda internet,her açıdan büyük önem taşır ve günlük yaşantımızda bize büyük kolaylıklar sağlar.İnternete ağına erişebilmek için ilk önce elimizde bilgisayar veya bilgisayar özelliği gösteren tablet,akıllı telefon gibi cihazlardan en az birinin bulunması gerekir.

     İlk koşulu sağladıktan sonra internete bağlantınızı gerçekleştirmek için bir modeminiz olmalıdır.Modeminizi herhangi bir bilgisayarcıdan temin edebilirsiniz.Modem kutusunun içinden çıkan materyallerin eksiksiz olduğunu kontrol etmelisiniz.

     Buradan sonra, herkesin sıkça sorduğu Modem kurulumu nasıl yapılır?” sorusunu 5 adımda inceleyeceğiz:


 Adım 1: Modem kutunuzun içinden çıkan adaptörün bir ucunu modeminize diğer ucunu da prize takarak elekrik bağlantısını sağlayınız.


 Adım 2: Ethernet kablosu veya Wi-Fi yardımıyla ağ bağlantısını gerçekleştiriniz.


 Adım 3: Modeminizi üzerindeki “Power” düğmesi ile çalıştırınız ve modem üzerindeki Ethernet,Power ve DSL ışıklarının yanmasını bekleyiniz.Tüm ışıklar yandıktan sonra modem kutunuzun içindeki kitapçıkta yer alan “IP numarasını”, internet sağlayıcınızın adres çubuğuna yazarak modem arayüzünü erişmeniz gerekmektedir.


 Adım 4: Açılan pencerede “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” sorulacaktır.Bu bölmelere,modeminizin markasına göre değişen kullanıcı adı ve şifre kodlarını gireceksiniz. Tüm modem markalarının kullanıcı adı ve şifre kodlarını, makalenin sonuna eklenmiş olarak bulabilirsiniz.


 Adım 5: Modem arayüzüne girdikten sonra “İnternet Ayarları” bölmesine tıklayarak,

 “ADSL Kullanıcı Adı” ve “ADSL Kullanıcı Şifresi” adlı bölmelere internetinizi sağlayan firmanın size vermiş olduğu bilgileri girmelisiniz.Daha sonra “Ayarları Kaydet” seçeneğine tıkladıktan sonra arayüzden çıkış yapabilirsiniz.


 Modeminizi artık kullanabilir ve internet erişiminizi sağlayabilirsiniz.