• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Seo açısından A class ve C class ip farkı
Seo açısından A class ve C class ip farkı

Seo açısından A class ve C class ip farkı

Webmaster olan kişileri fazlasıyla ilgilendiren bu makale de Google aramalarında sitenizin nasıl ilk sayfada yer alması hakkında bir takım işlemler yapılması gerekmektedir. Sitenizin kaliteli bir içeriğe sahip olması ve SEO ( arama motoru optimizasyonu) Aranan Kelimelerin Sitenizde Belirtilmesi önemli unsurlardan biridir.

     Şayet siteniz yeni bir site ise bunun için yapmanız gereken düzenli olarak içerik yazmakla beraber sitenizde kopya içerik barındırmamak gerekir. Bunların hepsini yaptınız ama siteniz hala Google  arama motorunda sıralamada görünmüyorsa sitenize makale yazdırmanız ve bunların içinde sitenizin SEO kelimelerine önem vermeniz gerekmektedir. Diyelim ki A sitesinden bir tanıtım makalesi aldınız birde B sitesinden bir tanıtım makalesi aldınız. Şayet A ve B siteleri A class ipler üzerinde barınıyorsa bu iki siteden aldığınız tanıtım yazısı sizin için çok değerli olmayacaktır.


     Bunun için A Class ve C Class ( aynı sunucuda olup farklı ip adreslerine kurulmuş olan sitelerden makale almanız uygundur. ) A Class ve C Class ne demek diye düşünüyorsanız A Class Aynı Sunucuda Olan 192.168.1.1 192.168.1.2 192.168.1.3 gibi ip numarasının sıralı olarak dağıtılmasıdır. C class ip ise aynı sunucuda bulunan 168.145.44.24 ip numarasının farklı olmasıdır.