• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Web tasarım nedir
Web tasarım nedir

Web tasarım nedir

Her kurum ve kuruluş Vizyon ve misyonlarını alıcılarına ulaştırmak için çeşitli yollar dener. Tanıtım yapmak amacı ile şu an tüm dünyayı hız ve rahat ulaşılabilirlik gibi nedenlerinden ötürü etkisi altına almış Online sistemlerden faydalanmak her zaman etkili ve işe yarar bir yol olmuştur. Konu Online sistemlerden, yani web sayfalarından açıldığında akla bir web sayfasının iskeleti niteliğindeki şu kavram geliyor: Web tasarım. Peki ya web tasarım nedir?                                                                         

    

 Bir web sitesinin kod bakımından ve görsel açılardan tasarlanma sürecine ‘’web tasarım’’ diyoruz. Eğer bir web sayfası açmak istiyorsanız, web tasarım hizmetinden yararlanmanız durumunda büyük artılar kazanacaksınız. Eğer sahip olduğunuz kurum veya kuruluşun bir vitrini niteliğinde olan web sayfanızın tasarımını işinde uzman kişilere emanet ederseniz, kurumunuzun imajı gayet iyi bir şekilde alıcı kitlenize verilmiş olacaktır.


            Bunun yanı sıra daha birçok getirisi olan web tasarım, şu gibi yollardan da size kolaylık sağlayacak: Uzaklık-yakınlık kavramı kitleniz açısından yok sayılacak, basılı olan tanıtım araçlarınızın (broşür, billboard afişleri vb.) yerini web siteniz yeterince iyi bir biçimde doldurduğundan mali açıdan büyük bir düşüş gözlemleyeceksiniz ve alıcı kitlenizde bir güven oluşturmanın yanında profesyonel olduğunuz mesajını da gayet iyi bir biçimde vereceksiniz. Peki eğer web tasarımınızı başkalarına emanet etmek istemiyor da kendiniz yapmak istiyorsanız?


            Bunu eğitimsiz olarak yapmanız biraz zor. Ancak hemen üzülmeyin, bunun eğitimini alabileceğiniz birçok ücretli-ücretsiz kurs imkânı var. Yine de ‘’Bu işi eğitim almadan yapmak istiyorum ben’’ diyorsanız Tumblr, Blogcu gibi blog sitelerinde bloğunuzu kodlarla oynayarak ve görsel tasarımını kendiniz seçerek deneme yanılma yoluyla kendi kendinize oluşturabilirsiniz.


            Fakat blog sayfası değil de sıfırdan bir web sayfası yapmak istediğinizde önünüze maddi engeller ve sizi dolandırmak isteyen birçok firma çıkacak. Çünkü inanın bir web sayfasını sıfırdan yaratmak ve onu birebir istekleriniz doğrultusunda şekillendirebilmek bir blog sayfası oluşturmaktan çok daha fazla zaman ve uğraş isteyen bir iş. Ancak buna rağmen sonuç aklınızdaki gibi olmadığında hem zaman kaybı, hem de emeklerinizin ziyan olması gibi durumlar ortaya çıkabiliyor.


Yukarıda bahsettiğim durumlarla karşılaşmamak ve hayal kırıklığı yaşamamak adına size bu işi uzman olarak yapan insanların önemini ve yaptıkları işi azımsamamanızı bir kez daha anımsatarak yazımı sonlandıracağım.