• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
Yazılım Sahteciliği Kurbanı Olabilirsiniz
Yazılım Sahteciliği Kurbanı Olabilirsiniz

Yazılım Sahteciliği Kurbanı Olabilirsiniz

Windows XP işletim sistemlerinin problemi. Ürününüz orijinal değil ise bu sorun ile karşılaşmanız çok normaldir. Çözümü için bir takım yöntemler mevcuttur.

 1. Yöntem:

            Bilgisayarınıza format attığınız zaman birkaç gün içinde bu problem ile karşılaşabilirsiniz. Çözümü ise basittir. Başlat> Tüm Programlar> Donatılar> Sistem Araçları > ve Sistem Geri Yükleme butonları seçerek ilerleyin.

            Daha sonra Bilgisayarımı Önceki Bir Zamana Geri Yükle seçeneğini işaretleyin ve İleri butonuna basarak devam edin. Burada sahtecilik probleminin olduğu zamandan önceki bir zamanı takvimde belirleyin. Tekrar ediyorum, kesinlikle önceki bir zamanı seçeceksiniz. Son olarak İleri butonu ile bitirin. Bilgisayarınız yeniden başlayacak.

 2. Yöntem:

            CTRL + ALT + Delete tuşlarına aynı anda basın. İşlemler bölümünü tıklayın. Bu kısımdaki WgaLogon isimli işlemi sonlandırın. Daha sonra Bilgisayarım> Yerel Disk C:> system32 klasöründeki Wgalogon.exe ile Wgalogon.dll isimli dosyaları bulun ve kaldırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

 3. Yöntem:

            Başlat> Çalıştır kısmına gelin ve açın. Bu kutucuğa regedit yazın. Daha sonra HKEY_LOCAL_MACHİNE> SOFTWARE> Microsoft> Windows NT> CurrentVersion> Winlogon> Notify> WgaLogon işlemlerini sırasıyla yapın ve buradaki WgaLogon'u silin. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.