• 0224 405 08 16
  • [javascript protected email address]
  • Pzts - Cmts : 09:30 / 18:30
header-logo.png KobiWebAjans
En Popüler Makale Özgünlük Siteleri Nelerdir?
En Popüler Makale Özgünlük Siteleri Nelerdir?

En Popüler Makale Özgünlük Siteleri Nelerdir?

En Popüler Makale Özgünlük Siteleri Nelerdir?

İçerik yazarlarınız ne kadar özgün olursa Google arama motorlarında ve SEO uyumu oldukça kaliteli olacaktır. Bu sebeple en popüler makale özgünlük sitelerini kullanarak yazdığınız içeriğin özgünlüğünü kaliteli bir şekilde kontrol edebilirsiniz.


Makale özgünlük siteleri, içeriklerinizin özgün olup olmadığını, kopya içerik kullanıp kullanmadığınızı veya TDK’ye uyumlu cümleler olup olmadığını kontrol etmektedir. Kaliteli ve özgün bir makalenin özgünlük sitelerinden %100 oran olabilmesi için içerik yazılarınızın tamamının kendi cümleleriniz olması gerekir. Eğer içerik pazarlama alanında çalışıyorsanız en popüler makale özgünlük sitelerini kullanarak yazarlarınızın içeriklerinin özgünlüğünü güvenle test edebilirsiniz.

  • Smallseotools.com.
  • 4v5.net.
  • Prepostseo.com.
  • Theseotools.net.
  • Plagiarisma.net.
  • Seotoolstation.com.
  • Paperrater.com.


Bu yazımızda sizler için en popüler ve kaliteli makale özgünlük sitelerini listeleyeceğiz. Listeye göre beğendiğiniz bir makale özgünlük sitesini kullanarak içerik yazılarınızın özgünlüğünü kolayca test edebilirsiniz.

Virante Makale Özgünlük Sitesi

Virante, ücretsiz ve kolay kullanımı sayesinde oldukça sık tercih edilmektedir. İçerik yazılarınızın SEO uyumunu, hatalarını ve özgünlüklerini kontrol edebilirsiniz. http://www.virante.org/seo-tools/duplicate-content link üzerinden makalelerinizin özgünlüğünü test etmeye başlayabilirsiniz.

Grammarly Özgünlük Sitesi

Grammarly makale özgünlük testi sitesi olmasının yanı sıra makalenin dil bilgisi kurallarını da kontrol etmektedir. Son yıllarda oldukça popüler bir şekilde kullanılan Grammarly, ücretsiz olması da artı bir avantaj sağlamaktadır. Makale özgünlük testlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilseniz de daha gelişmiş tarama ve özelliklerinden yararlanabilmek için Premium üye olmanız gereklidir.

Kolay kullanıma sahip ara yüzü sayesinde kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Grammarly makale özgünlük testi yapmak istediğiniz içerik yazısını dilerseniz kopya yapıştır yapabilir veya Word dosyasını yükleyerek de kontrolleri yapabilirsiniz.

Turnitin Makale Özgünlük Sitesi

Makale özgünlük test etme siteleri denildiğinde ilk akla gelenler arasında Turnitin sitesi yer almaktadır. Turnitin tıpkı diğer makale özgünlük siteleri gibi sadece makalenizin özgünlüğünü kontrol etmez, aynı zamanda içerik yazınızın dil bilgisi kurallarını da kontrol etmektedir.

Turnitin özelikle yurtdışında profesörler ve akademisyenler tarafından kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise Turnitin’in oldukça detaylı bir tarama yapmasıdır. İçerik üretme işi ile uğraşıyorsanız bu makale özgünlük sitesi tam size göre. Özellikle yeni başlayanlar için kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Plagiarisma Makale Özgünlük Sitesi

Plagiarisma makale özgünlük sitesini dilerseniz mobil olarak dilerseniz de masaüstü olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. 200 farklı dil seçeneği ile oldukça zengin bir makale özgünlük sitesidir. 200 dile kadar farklı birçok makalenin özgünlüğünü kolaylıkla test edebilirsiniz.

Grammarly ve Turnitin kadar olmasa da Plagiarisma sitesi de makalelerinin basit dil hataları konusunda sizleri uyarmaktadır.

WriteCheck Makale Özgünlük Sitesi

Ücretli makale özgünlük siteleri arasında ilk sırada yer alan WriteCheck, kontrollü ve oldukça kolay bir kullanım sağlaması sebebi ile popüler bir sitedir. WriteCheck makale özgünlük sitesinde Türkçe dil seçeneği bulunmadığı için diğer siteler kadar Türkiye’de popüler bir şekilde kullanılmamaktadır. Fakat eğer İngilizce bir makalenin özgünlüğünü test etmek istiyorsanız güvenle WriteCheck sitesini kullanabilirsiniz.

Viper Makale Özgünlük Sitesi

Viper sitesi hem ücretli olarak hem de ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Sadece makalelerinizin özgünlüğünü kontrol etmek istiyorsanız Viper makale özgünlük sitesini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Viper sitesinin diğer makale özgünlük sitelerinden en önemli farkı, aynı anda birden fazla makalenin özgünlüğünü tarayabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde içerik yazarları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Birden fazla makaleyi ücretsiz bir şekilde özgünlüğünü taramak istiyorsanız Viper makale özgünlük sitesi tam size göre.

İçerik ürettiğiniz web sitenizin başarı sağlamasını istiyorsanız makalelerinizin %100 özgün olması gereklidir. Bu sebeple yukarıda sizler için sıraladığımız en popüler makale özgünlük sitelerini kullanarak içeriklerinizin özgünlüğünü test edebilirsiniz.